|


Tündérszappan. hu
LEVENDULA:
A levendula egy mediterrán félméteres örökzöld félcserje, amely illatos és élénk lila virágairól ismert. Régen illatosítóként használták kozmetikumokba, de ma már gyógyító hatása is közismert. A levendula kedveli a napos meleg kerthelyiséget, ültethetjük szegélynövénynek, vagy nagyobb dézsába is. Gyógy vagy dísznövénynek is kiváló. Színvilága és illata messziről jelzi a levendula jelenlétét.
Mi mindent gyógyít a levendula?
Idegi eredetű problémákra, mint depresszió, nyugtalanság, álmatlanság, idegesség, heves szívdobogás és fejfájás ellen is hatásos gyógymód. Ezen kívül megszünteti a rossz emésztést, a felfúvódást, enyhíti a test bármely pontján fellépő gyulladásos folyamatokat. A bőr ekcémás betegségére is hatásos. Csökkenti a magas vérnyomást, tisztítja az epét és a vesét.
Felhasználása:

Virágját és az abból készült illóolajt használjuk fel. ruhásszekrénybe téve a levendula elűzi a nem kívánatos látogatókat. A levendula párna az ágy fölé téve, nyugodt álmot biztosít. Tegyünk pár csepp levendulaolajt a párologtatóba és lélegezzük be jó mélyen, nyugtató hatása szinte azonnal érződik.
Fogyasztása:
Teába téve egy kiskanál levendula virágot forrázzunk le, hagyjuk állni 10 percig. Langyosan fogyasszuk, mézzel édesítve. A levendula virágot lekvárba is belekeverhetjük. Nagyon finom íz világot ad a lekvárnak.
Külsőleg:
Tegyünk a fürdővízbe néhány csepp levendulaolajt, és élvezzük a kellemes ellazulást. Készíthetünk saját magunk is házilag levendula olaját, tegyünk egy üvegbe bármilyen finom olaját, pl.: rózsaolaj, vagy mandula, szőlőmag olaját, és tegyünk mellé levendula virágot, majd zárjuk le az üveget és tartsuk így 4-5 napig hűvös sötét helyen. Az így lekészült olaj kiváló masszáshoz, vagy fürdővízhez adagolva.
Termeszezése:
A levendula magokat ősszel vessük el a kertben 1-2 cm mélyen. A nyár elején a bokrot vágjuk vissza, mert így bebokrosodik. A virágokat június elején gyűjtsük be és szára hűvös helyen gyorsan szárítsuk ki, fejjel lefelé. Amikor kellően kiszáradt morzsoljuk le a virágokat a szárról, és tegyük őket egy száraz papírra. Hagyjunk meg néhány virágot a bokron, a magok begyűjtésére. A nyár végén júniusban vagy július elején az elnyílt virágokról gyűjtsük be a magokat a következő évre. Így minden évben kellő levendulát tudunk termeszteni a saját termelésünkből.
-----------------------------------------------------------------------------
Tapasztalataim szerint füstölőként való alkalmazása esetén, nagyon jól felszaggatja a mellhártyára ragadt váladékot, vagyis köptető hatást képes kiváltani, ebből fakadóan, segíti megindítani az orrfolyást,SEGÍTVE a nátha okozta dugulás elindulását. / web tulajdonos/
--------------------------------------------------------------------------------------
Az űrlap alja
| |